Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

luky77

První články od politika s nadhledem

Děkuji za skvělou reflexi české společnosti. Plně s Vaším názorem souhlasím!

0/0
2.9.2010 11:34

tvé horší já

vybrano

ale ukazal jste, ze nejlepe vas zivila politika, jinak byste se po tech neuspesich v ostatnich odvetvich, tak rad nevratil do teple zidlicky. ze?

0/0
23.7.2010 14:25

pavel_poc

Re: vybrano

Vy asi nečtete moc dobře, já si nestěžoval na žádné neúspěchy, to bych byl vážně nevděčný. Život mi přál ve všem co jsem dělal a to tak, že hodně. Já si stěžoval na lidi, jako jste Vy. A jen tak mimochodem, z toho Vašeho pohledu, zjevně omezeného pouze na peníze, mě jednoznačně živilo podnikání. Ale to v mém blogu je napsáno, jen neumíte nebo nechcete číst, že?Rv

0/0
24.7.2010 14:00

UrsusLuin

hezké

Perfektně napsané. Jenom mi řekněte, jak je možné, že potkávám tolik rozumných (i mladých i středně starých i starých) lidí, kteří jsou členy ČSSD a přesto si nahoře držíte takové ňoumy. Někdy mám pocit, že kdyby se tahle část lidí trhla k nové straně, nebo se zbavila těch jmen na špici, nepotřebovala by ani koalice.

0/0
23.7.2010 8:50

pavel_poc

Re: hezké

Kdysi proti sobě stáli "dávní titáni" Klaus a Zeman.  Jeden byl svržen do Tartaru politického zapomění, druhý vystoupil na Olymp prezidentského úřadu. Pak nastala nepříliš kultivovaná doba, období Topolánek x Paroubek která po těchto volbách pominula. Kultivace politické scény závisí především na voličích. Teď konečně přišel od voličů impulz a obě strany, jak ODS tak ČSSD na to budou reagovat.

0/0
24.7.2010 14:08

Tecumtha

Pane autore,

právě vaše strana vedla snad každou kampaň tak, že hrála na strunu a živila vlnu závisti v občanech-svých potenciálních voličích. Takže i když jste třeba v ásadě dobrý a poctivý člověk .... dá se říci, že jste sklízel co vaše strana zasila.

0/0
23.7.2010 8:09

pavel_poc

Re: Pane autore,

Já ani nevím jestli to byla výhradně ČSSD, která hrála na závistivou strunu. Já mám někdy pocit, že je to tak trochu v nás a že na závisti byl postavený především komunistický režim. Ale to by bylo asi na dlouhé povídání. Ale díky, dobrá poznámka.

0/0
24.7.2010 14:12

acotakhle

Co dodat ?

Snad jen "neberte život příliš vážně, tak jako tak z něj nevyváznete živý" ;-D

0/0
23.7.2010 8:08

pavel_poc

Re: Co dodat ?

Jóóóóóóóóó V

0/0
24.7.2010 14:13

Edmund Černá Zmije

Žijete obklopen závistí

máte dvě možnosti: změnit prostředí a závistivé lidi nechat někde daleko, nebo zchudnout a makat za legrační plat, ze kterého u drahého auta nezaplatíte ani pojistku.

-

Koukám, že jste politikem za ČSSD, takže pro vás by měla být správně varianta druhá.

-

Předem vás varuji, nepokoušejte se dožít důchodu, protože pobírat důchod, to je úplně špatně. Doopravdy dobře vám nejspíš bude až v hrobě. :-P

0/0
23.7.2010 7:25

zpetak

Re: Žijete obklopen závistí

Dovolil bych si oponovat.Jsem "socka" a nezávidím.To není závist, to je zlost.Zlost jako Brno. Zlost někdy neřízená. Přivydělávám si prací ve své odbornosti u podnikatelů. Mám šrěstí. Vždy jsem padl na seriózní. Vážím si jich, za prvé můžou mít pro mne další kšeftík a za druhé poctivě zaplatili.A při tom proti mému Favoritu mají epes auta.Ta zlost prýští z toho, že opravdu se u nás mezi mocnými krade ve velkém.Já si nedovolím vynést z fabriky ani šroubek.Co kdyby ten hlídač s tou plackou mě vojel a ono to zatroubilo.V momentě jsem nezaměstnaný.A oni, ti druzí jak z kruhů podnikatelů tak politiků kradou bezzostyšně a nahlas. Proč by ne...že.

0/0
23.7.2010 7:42

zpetak

Re: Žijete obklopen závistí

Ještě závěr k té zlosti.Jsem ještě mladý a tak se snad dočkám toho, že se objeví nějaký "vůdce" a já půjdu za ním s klackem k Strakově akademii a k Parlamentu a ty zloděje vyházíme.Jednou za čas ( historie ukazuje těch 30-40 let) se stane nějaká ta "revoluce", která pročistí vzduch.Demokracie nedemokracie. Těch zlodějů se republika zbaví jedině nedemokratickými činy.A bohužel ( vzkaz pro pana politika) nádor, když jej chirurg vyřezává,jde i s částí zdravé tkáně.....

0/0
23.7.2010 8:09

pavel_poc

Re: Žijete obklopen závistí

Ježišmarjá, tak Vás se fakt bojím. Vůdce, se kterým půjdeme na ty zlé ve Strakovce ..... to jste se měl přidat k bývalému předsedovi, tan byl "vůdce" a byl by s Vámi na Strakovku rád vyrazil. Ne, nesouhlasím s Vámi. Jsem demokrat a revoluce nemám rád. Mám rád policii a soudy. Pokud možno nezávislé na politice.

0/0
24.7.2010 14:17

pavel_poc

Re: Žijete obklopen závistí

Ale to bylo pro zasmání, já to zase tak vážně neberu:-):-) Ale ta poslední poznámka je skvělá, v důchodu to bude fakt zlý, to budu superparazit, který ujídá mladým, jo jo, tak to je.;-)

0/0
24.7.2010 14:14

zpetak

Jó milý pane.

Jaký obrázek jste si udělali v obecném povědomí, takový je pohled na Vás. Je logické, že se s tím vezete i Vy.Je to škoda, třeba jste opravdu jeden z mála poctivých.V Čechách se toho obrázku nezbavíte ani po stoletích.Ale je to zajímavé.Obecný lid si je velmi dobře vědom o komunistech - kapitalistech, svazácích-kapitalistech a podobných , ale stále je volí, stále je volí.Nepoctivost a heslo známé z časů minulých : "Kdo nekrade,okrádá rodinu" se dnes dostaly na piedestal mravnosti a slušnosti.Je to nepochopitelné...lidé,kteří se neprojevili jako dobří hospodáři se státní pokladnou, jsou opět ve Strakově akademii.Dokonce ještě s bývalými agenty STB. Svět je nevyspytatelný.

Přeji hezký den a zdravíčko.

0/0
23.7.2010 7:16

pavel_poc

Re: Jó milý pane.

Jenže kdo má být to "jste si"? Vedci? Podnikatelé? Politici? Která "vrstva" nebo "třída" či "skupina" je ta spávná, celospolečensky uznávaná? Kdy si může vydělat hodně peněz aniž by ho ostatní nenáviděli nabo mu nenávistně záviděli? Kdy má za svou práci kromě peněz i společenský kredit? Já přece neobhajuji politiky, to jste špatně pochopil. Ale jinak máte pravdu, je to tak. Díky.

0/0
24.7.2010 14:20

SOUTĚŽ

BR17

Dnes je trendy přehnaná korektnost, říká Viktorie Besó. O její knížku si můžete zasoutěžit zde.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz