Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

NTPT_PODRUHY_ZAKAZANY

Kristepane

taky jsem byl dítě, taky  jsme zabíjeli, taky jsem míchal krev, čistil střeva atd. a taky se ládoval tlačenkou a ovarem s velmi uspokojivým pocitem, protože v tom celém byla i MOJE práce.  A když to řezník umí, prase to má rychleji a humáněji než na jatkách  a opradu ani nekvíkne.

0/0
31.1.2012 21:40

KarelV

Zabíjačka je zejména práce, práce a zase práce

ale jinak je to docela prima akce ... Teda pokud se nikdo z přítomných neošklíbá, nezvrací a nekácí kvůli své slabé nátuře. A střeva při vyvrhování nesmrdí (leda když je nějaký nešika prořízne) - z toho samého důvodu by je měl čistit jen ten, kdo na to má (dostatečně silný žaludek) - pak není problém. To co tu autor popisuje jsou dětinské bláboly zhýčkaného měšťáka, ktzerý byl na zabíjačce asi jen jednou v životě... ;-)

Jinak ale má autor naprostou pravdu R^ - ještě jsem neviděl ani jednou, že by se někde na náměstí prase skutečně ZABÍJELO?! [>-] EU

+2/0
31.1.2012 20:21

pavel_poc

Re: Zabíjačka je zejména práce, práce a zase práce

To slovo, které hledáte, není "dětinské bláboly", je to "nadsázka" a je to v textu dokonce napsáno. ;-D Ale díky za ten konec. O to v podstatě šlo.

0/0
31.1.2012 21:29

NTPT_PODRUHY_ZAKAZANY

Re: Zabíjačka je zejména práce, práce a zase práce

no já bohužel viděl a zabíjel ho mamlas skoro podle popisu. :-/ jinak, kdby EU zakázala zabíjezt při porážce NEKVALIFIKOVANYMI lidmi, chápal bych to, protože zabít zvíře to se musí UMET aby zbytečně netrpělo.

0/0
31.1.2012 21:42

SOUTĚŽ

BR17

Dnes je trendy přehnaná korektnost, říká Viktorie Besó. O její knížku si můžete zasoutěžit zde.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz